Hjem › Forum › Tekniske Fora › Rammedeler › Rammenummer/produksjonstall i databasen › Svar til: Rammenummer/produksjonstall i databasen
15. desember 2024 klokken 16:49
#115981
Nøkkelmester
Hei.
Øglænd førte rammelisten som vi har digitalisert for hånd, og det var nok flere som oppdaterte den håndskrevne listen og de var nok ikke alltid synkroniserte. Det ble blant annet brukt TLC-2, TLC-3, TLC-3 girs beg. og TLC Comfort. Alle disse kunne i prinsippet være en Comfort. Hva beg. betyr, vet jeg dessverre ikke.
Når det gjelder serie, så har ikke det noe med hvor mange det ble produsert i et år. I begge tilfellene du nevner så er det hvor mange de produserte den dagen. Dagen før og dagen etter produserte de en annen type ramme. Om en serie kan gå over flere dager er jeg usikker på.